Adjektive, SEIN, Verneinung von SEIN

Card Set Information

Author:
bellavita.81
ID:
246740
Filename:
Adjektive, SEIN, Verneinung von SEIN
Updated:
2016-04-20 14:18:29
Tags:
Present past tense be plus Verneinung
Folders:

Description:
"to be" plus Verneinung
Show Answers:

Home > Flashcards > Print Preview

The flashcards below were created by user bellavita.81 on FreezingBlue Flashcards. What would you like to do?


  1. I (am a) man.
    Jien ragel
  2. You are a woman
    Inti mara
  3. Negative present tense of "to be"
    (ma, m´...-x)
    I am not
    You are not
    He/she is not
    we are not
    you are not
    they are not
    • Jien m´iniex
    • Inti m´intix
    • Huwa m´hux
    • Hija m´hix
    • Ahna m´ahniex
    • Intom m´intomx
    • Huma m´humiex
  4. Past tense of "to be"
    I was 
    you were
    he/she was
    we were
    you were
    they were
    • jien kont
    • inti kont 
    • huwa kien
    • hija kienet
    • ahna konna
    • intom kontu
    • huma kienu
  5. Negative of past tense "to be"

    I was not 
    You were not
    he was not
    she was not
    we were not
    you were not
    they were not
    • Jien ma kontx
    • Int ma kontx
    • Huwa ma kienx
    • Hija ma kenitx
    • Ahna ma konniex
    • Intom ma kontux
    • Huma ma kenux
  6. this (is a) book
    dan ktieb
  7. this (is a ) table
    din mejda
  8. those (jene) (are) children
    dawk tfal
  9. diese/ jene (ist eine) Straße
    din/dik triq
  10. diese/jene (sind) Bäume
    dawn/ dawk siġar
  11. diese/jene (ist eine) Flasche
    dan/dak flixkun
  12. this (is a) chair
    dan siġġu
  13. ein neues Buch (m)
    ktieb ġdid
  14. neue Bücher (pl)
    kotba ġodda

    ġdid, ġdida, ġodda
  15. a new table (f)
    mejda ġdida

    ġdid, ġdida, ġodda
  16. new tables (pl)
    mwejjed ġodda

    ġdid, ġdida, ġodda
  17. poor
    fqir fqira fqar

    bhal ezemiju: mara fqira
  18. Gozitan man/ Gozitan woman /Gozitan ppl
    • Raġel Għawdxi
    • Mara Għawdxija
    • tfal Għawdxin
  19. fetter Mann/Frau/plural
    • ragel oħxon
    • mara ħoxna
    • tfal ħoxnin
  20. tall man
    tall woman
    tall kids
    • ragel twil
    • mara twila
    • tfal twal
  21. hübsch
    • sabiħ
    • sabiħa
    • sbieħ
  22. frisches Ei
    bajda friska

    frisk, friska, friski
  23. rund
    tond, tonda, tondi
  24. harter Fels
    blat iebes (m)

    iebes, iebsa, iebsin
  25. dichter Nebel
    Ċpar magħqud

    magħqud, magħquda, magħqudin
  26. tiefe Täler
    pl
    m
    f
    widien fondi

    fond, fonda, fondi
  27. lazy
    • għażżien,
    • għażżiena,
    • għażżenin
  28. trockenes Shirt
    flokk niexef

    niexef, niexfa, niexfin
  29. leichte Jacke

    leichter, leichte, leichten
    ġakketta ħafifa

    • ħafif
    • ħafifa
    • ħafief
  30. müde
    • għajjien
    • għajjiena
    • għajjienin
  31. kleiner Mann
    kleine Frau
    kleine Kinder
    • ragel żgħir
    • mara żgħira
    • tfal żgħar
  32. krank
    marid, marida, morda
  33. strict, rigid, harsh
    qalil qalila, qalilin
  34. sweet
    ħelu, ħelwa, ħelwin
  35. cruel
    kiefer, kiefra, kiefrin
  36. freundliches Gesicht
    wiċċ dħuli

    dħuli, dħulija, dħulin
  37. großes Fenster
    tieqa kbira

    kbir, kbira, kbar
  38. alter Stuhl
    alte Stühle
    (alt für Gegenstände)
    • siġġu qadim
    • siġġijiet qodma

    qadim, qadima, qodma
  39. Hardworking - lazy
    Bieżel – għażżien Bieżla – għażżiena beżlin – għażżenin
  40. happy
    • Ferħan
    • Ferħana
    • Ferħanin
  41. traurig
    • imdejjaq
    • imdejqa
    • imdejqin
  42. schwer
    Ħafif – tqil Ħafifa – tqila Ħfief – tqal
  43. billig
    • Irħis
    • Irħisa
    • Irħas
  44. teuer
    • għoli
    • għolja
    • għoljin
  45. sauber vs schmutzig
    Nadif – maħmuġ nadifa – maħmuġa Nodfa – maħmuġin
  46. dünn vs fett
    Oħxon – irqiq Ħoxna – irqiqa Ħoxnin  - irqaq
  47. ugly
    • ikrah
    • kerha
    • koroh

What would you like to do?

Home > Flashcards > Print Preview